Nu känns det som hösten kommit, grått grått ,blött och blåsigt.. Den här veckan fyller en bofast öbo år -GRATTIS till dig! men det är också chokladens dag,smörgåstårtans dag och ostkakans dag – vilken lyxvecka!!
Lyx var det också på Lurkan i lördags med massa god mat, bra musikunderhållning, glada trevliga människor – tack till alla som gjorde SIKfesten så trevlig,god och kul.
måndag = biblioteksdag tisdag = ingen zumba men Mårtensafton torsdag= aktiviteter på Lurkan. Gemensam middag till självkostnadspris 17-19, söndag = sista dagen för y-bommar i norra hamnen -så aktivt som vanligt.
Notera datumet 3/12 i almanackorna för då kommer man ut från kommunen och vill träffa oss öbor. Mer info kommer.
Ha nu en bra vecka, sköt om er, skratta så mycket ni kan, krama minst tre personer om dagen (bra för immunförsvaret) och njut av veckan! // Lotta