v.53 (28 dec -3 januari)

God fortsättning! Hoppas julen varit god mot er alla nu kliver vi in i sista dagarna av 2015 och början på det nya året -2016 – som ska bli det bästa året..
Den här veckan känner jag 10 personer som fyller år och 6 av dem är bofasta öbor -GRATTIS till alla er! Önskar er allt gott på ert nya år 🙂

Idag måndag har biblioteket öppet som vanligt, så lämna tillbaka utlånade böcker, låna nya och få i er lite lycka.
På torsdag är det nyår och jag hoppas att alla tänker på det här med smällare och raketer.. vi har många djur, både tama och vilda som INTE gillar detta smällande (det finns säkert några tvåbenta som inte heller gillar det) så begränsa tiden! (förslag 23-00 sen är det klart!)
Affären har vardagsöppet månd-ons, torsdag är ?(kanske som lördag?), fredag stängt och lördag öppet som vanligt.
Önskar alla en härlig vecka, passa på att göra snöbollar nu när vi har lite pudersnö..
Kram Lotta

Translate »